• Home-Slider1
  • Home-Slider2
Home-Slider11 Home-Slider22

  کاربر گرامی

لطفا از این قسمت از سایت جهت طرح سئوال استفاده نفرمائید چهت طرح سئوال اینجا را کلیک کنید.
جزئیات مقاله
اعمال جراحی ترانس سکسوالیسم (تغییر جنسیت) – مرد به زن
ترانس سکسوالیسم یا همان تغییر جنسیت در منابع علمی به اسامی دیگر نیز ذکر می شود مثل Transgender و Sex reassignment. مجوز تغییر جنسیت در کشور ما صادر می شود ولی تمهیدات لازم فراهم نیست در ضمن بنده در صدور خود مجوز نیز سئوال دارم .

ترانس سکسوالیسم یا همان تغییر جنسیت در منابع علمی به اسامی دیگر نیز ذکر می شود مثل Transgender و Sex reassignment. مجوز تغییر جنسیت در کشور ما صادر می شود ولی تمهیدات لازم فراهم نیست در ضمن بنده در صدور خود مجوز نیز سئوال دارم اینها را همکاران روانپزشک صادر می کنند ولی به عنوان یک جراح متخصص چون موارد زیادی را در کشور ملاحظه می کنم که نزد بنده مراجعه می کنند لازم دانستم جهت افزایش اطلاع هموطنان در مورد اعمال جراحی تغییر جنسیت یک توضیحات مختصر فراهم کنم.

منظور از تغییر جنسیت این است که فرد در شکل و شمایل جنس مخالف در بیاید. جراحی می تواند شامل تمام قسمتهای بدن از جمله چهره را شامل شود، ولی هدف بنده بیشتر جراحی ناحیه تناسلی است. در جراحی ناحیه تناسلی باید حداکثر سعی و تلاش را کرد که فرد بشکل جنس مخالف دربیاید. اینکه از نظر تناسلی فرد پس از جراحی بصورت صد در صد شکل ناحیه تناسلی جنس مخالف را داشته باشد در هیچ کجای دنیاامکانپذیر نیست ولی این را هم متذکر شوم که در اکثر جراحیهائی که بنده ملاحظه کرده ام جراحی بصورت بسیار نامناسب انجام میشود و دستگاه تناسلی به همه چیز شبیه است بجز یک دستگاه تناسلی طبیعی.

در جراحی تغییر جنسیت سه فاکتور اصلی باید رعایت شوند:

1. دستگاه تناسلی دارای حس طبیعی باشد.

2. دستگاه تناسلی تا حداکثر امکان در شکل جنس مخالف باشد و از نظر ظاهری زیبا باشد.

3. عملکرد دستگاه تناسلی داشته باشد.

مثلا ممکن است فردی در تغییر جنسیت مرد به زن ظاهر دستگاه تناسلی خوبی داشته باشد ولی اگر دارای واژن خوب برای برقراری رابطه زناشوئی نداشته باشد به هیچ دردی نمی خورد. به این می گویند داشتن عملکرد طبیعی.

در کل حداقل موارد جراحی مورد نیاز در تغییر جنسیت مرد به زن دو مرحله زیر می باشد. این اعمال جراحی توسط یک تیم با مسئولیت بنده انجام می شوند.

1. مرحله اول: تغییر دادن ظاهر دستگاه تناسلی از مردانه به زنانه است و باید کلیه نکات رعایت شوند. در این مرحله پروتز سینه نیز گذاشته می شود.

2. مرحله دوم: حدود شش ماه پس از مرحله اول انجام میشود که در آن از روده بزرگ یک واژن طبیعی درست و در محل طبیعی قرار می گیرد.

هر کدام از این مراحل ممکن است همراه با عوارضی باشند و یا بعدا نیاز به اصلاح نکاتی باشد که لازمه انجام عملهای جراحی دیگر است. بنابراین نباید تصور کرد که در دو مرحله اعمال جراحی بصورت کامل تکمیل می شوند. در نود درصد موارد نیاز به اعمال جراحی اضافی پیش نمی آید.

هزینه هر مرحله از جراحی با تعرفه های دولتی در بیمارستان ما (بیمارستان نیکان – بیمارستان خصوصی درجه عالی) با مدت دو هفته بستری در هر مرحله حدود 35-30 میلیون تومان می باشد. متاسفانه بنده بعلت بازنشسته شدن دیگر قادر به ادامه کار در مراکز دولتی نمی باشم.

کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری :

https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی :

https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی :

https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

کانال تلگرام مخصوص ترانسها :

https://t.me/joinchat/AAAAAAwbWHZ0u7-g9So4kQ

 printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر کد امنیتی :
وارد نمودن کد
دسترسی سریعبا ما در شبکه های اجتماعی

FacebookSocial-Network-Twitter-iconInstagram-Icongoogle_plus2icon-youtubelinkedin

سئوالات خود را اینجا مطرح نمائید

کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:
https://telegram.me/drsafarinejad
کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:
https://telegram.me/zegiltanasolidrsafarinejad
کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:
https://telegram.me/nabarvaridrsafarinejad
کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:
https://telegram.me/salamatjensidrsafarineja
  کانال تلگرام مخصوص ترانسها :

https://t.me/Iraniantransgender