• Home-Slider1
  • Home-Slider2
Home-Slider11 Home-Slider22

  کاربر گرامی

لطفا از این قسمت از سایت جهت طرح سئوال استفاده نفرمائید چهت طرح سئوال اینجا را کلیک کنید.
جزئیات مقاله
چهره سازی زنانه صورت با جراحی در ترانسهای مرد به زن

در مقالات قبلی یک مقدار اطلاعات در مورد تغییر جنسیت یا همان ترانس سکسوآلیسم Transsexualism) ) ارائه شدند و توضیح داده شد که از نظر جراحی افراد ترانس ما مواجه با مشکلات بزرگ هستند. همچنین توضیح داده شد که در ترانس سکسوآلیسم مرد به زن یا برعکس یک عده اعمال جراحی لازم هستند، ولی تعداد بسیار زیادی از اعمال جراحی نیز وجود دارند که انجام آنها به انتخاب و به دلخواه خود فرد است.

در مقالات قبلی یک مقدار اطلاعات در مورد تغییر جنسیت یا همان ترانس سکسوآلیسم Transsexualism) ) ارائه شدند و توضیح داده شد که از نظر جراحی افراد ترانس ما مواجه با مشکلات بزرگ هستند. همچنین توضیح داده شد که در ترانس سکسوآلیسم مرد به زن یا برعکس یک عده اعمال جراحی لازم هستند، ولی تعداد بسیار زیادی از اعمال جراحی نیز وجود دارند که انجام آنها به انتخاب و به دلخواه خود فرد است. سعی می شود در چند مقاله در مورد این انواع جراحیهای جانبی توضیح داده شود تا عزیزان خواننده بدانند که سایر اعمال جراحی نیز وجود دارند و یک فرد ترانس سکسوآلیسم می تواند از آنها استفاده کند.

یکی از اعمال جراحی مهم تغییر دادن چهره به جنس دلخواه می باشد. در این مقاله در مورد تغییر چهره مردانه به زنانه توضیح داده می شود. این عمل جراحی خودش شامل چندین عمل است که با همدیگر باید انجام شوند تا یک چهره مردانه شکل زنانه بخود بگیرد. در بسیاری از ترانس سکسوآلیسم ها یا همان ترانس جندرها (Transgender) در خارج از کشور این عمل نیز بطور روتین صورت می گیرد.

لیست جراحی هائی که باید در تغییر چهره مردانه به زنانه انجام شوند به قرار زیر هستند:

1. اصلاح خط موی رشد

در مردان با افزایش سن خط رویش موی سر بر روی پیشانی عقب نشینی می کند طوریکه در دهه سوم و چهارم زندگی دو ناحیه گیجگاهی (در هر طرف یک عدد) فاقد موی سر می شوند. با عمل جراحی بنام آوردن پوست سر به جلو (a scalp advance) می توان خط رویش مو بر روی پیشانی را زنانه کرد. علاوه از آن از کاشت مو نیز می توان استفاده نمود. ولی نتیجه آوردن پوست موی سر به جلو با جراحی خیلی بهتر است.

2. اصلاح شکل استخوان پیشانی

مهمترین فسمت از چهره که مرد یا زن بودن چهره را مشخص می کند، شکل استخوان پیشانی است. مردان دارای یک برآمدگی افقی از استخوان هستند که درست در بالای ابروها از یکطرف به طرف مقابل کشیده شده است که به برجستگی ابرو مشهود است (شکل). در خانمها این خط معمولا کمتر معلوم است. در انجام این عمل باید نهایت دقت را کرد چون ممکن است آسیب به سینوس پیشانی ایجاد شود.

3. بالا بردن ابروها (Brow lift)

ابروها در خانمها بالاتر از آقایان قرار می گیرند و انجام لیفت ابرو در زنانه ساختن جهره خیلی کمک کننده است (شکل 4)..

4. رینوسلاستی (عمل جراحی پلاسنیک بر روی استخوان بینی)

آقایان معمولا دارای بینی پهن تر و بزرگتر از زنان هستند با یک عمل رینوپلاستی می توان این مشکل را اصلاح کرد.

5. کاشتن گونه

خانمها معمولا دارای گونه های برجسته و برآمده هستند و برای ایجاد چهره زنانه نیاز به کاستن از اندازه گونه به مقدار مناسب می باشد (شکل 5).

6. بالا بردن لبها (Lip Lift)

فاصله ما بین محل باز شدن دهان تا قاعده بینی در مردان طولانی تر از زنان می باشد. برای حل این مشکل یک برش بلافاصله در قاعده بینی داده شده و مقداری از پوست که اضافی است برداشته می شود (شکل 6).

7. پر کردن لبها (Lip Filling)

خانمها اغلب دارای لبهای پرتر از لبهای مردان هستند بنابراین معمولا لازم می شود برای چهره سازی زنانه از پرکردن لبها نیز استفاده نمود. برای انجام این عمل روشهای خیلی زیادی وجود دارند که از تزریق چربی از سایر نواحی بدن تا تزریق Gore-Tex متفاوت است (شکل 7).

8. شکل دادن به چانه:

در مردها چانه بلندتر و در خانمها چانه گردتر است، در مردان چانه تقریبا مربعی شکل با قاعده پهن و دو گوشه می باشد در مردان می توان با برداشتن از استخوان چانه که آنهم دارای روشهای مختلف است، چانه را به شکل زنانه نزدیکتر ساخت (شکل 8).

9. شکل دادن به آرواره

آرواره ها در مردان بلندتر و پهن تر از آرواره های خانمها می باشند. در ضمن آرواره های مردان در عقب دارای گوشه های تیز می باشند. به روشهای جراحی مختلف می توان آرواره های مردانه را بشکل زنانه در آورد (شکل 9).

10. کاستن از اندازه سیب آدام برجستگی روی تیروئید در جلوی گردن

در مردان معمولا این سیب آدام برجسته تر است، اگرچه بسیاری از مردان دارای سیب آدام کوچکتر از زنها می باشند. دو روش جراحی بنامهای tracheal shave و Chondrolaryngoplasty وجود دارند که با استفاده از آنها می توان از برجستگی سیب آدام در مردان کاست (شکل 10).

گاها همراه با اعمال جراحی فوق می توان اعمال جراحی زیبائی لازم ویا جوانسازی چهره را نیز انجام داد.

بایستی در نظر داشت که این اعمال جراحی دارای محدودیتهائی هم هستند و ممکن است یک یا چند تا از آنها غیر قابل انجام و یا قابل انجام بصورت ناقص باشند. علاوه از آن یک عده محدودیتهای غیر قابل اصلاح دیگری هم وجود دارند، مثلا خانمها چشمان درشت تر از مردان دارند و ممکن است یک مرد با صورت بزرگ دارای چشمان خیلی کوچک باشد و به هیچ وجه نتوان چهره را زنانه کرد.

با توجه به مطالب بالا مشخص می شود که ترانسسکسوآلیسم یک طیف وسیعی از اعمال جراحی را شامل می شود و گاها بعلت عدم چهره سازی زنانه جنس زنانه مورد قبول عامه قرار نمی گیرد و افرادیکه می خواهند همه در مورد ترانس بودن آنها اطلاع نداشته باشند، باید این موضوع مهم را مد نظر داشته باشند.

کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی :
https://telegram.me/drsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری :

https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی :

https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی :

https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

کانال تلگرام مخصوص ترانسها :

https://t.me/Iraniantransgenderprintrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر کد امنیتی :
وارد نمودن کد
دسترسی سریعبا ما در شبکه های اجتماعی

FacebookSocial-Network-Twitter-iconInstagram-Icongoogle_plus2icon-youtubelinkedin

سئوالات خود را اینجا مطرح نمائید

کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:
https://telegram.me/drsafarinejad
کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:
https://telegram.me/zegiltanasolidrsafarinejad
کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:
https://telegram.me/nabarvaridrsafarinejad
کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:
https://telegram.me/salamatjensidrsafarineja
  کانال تلگرام مخصوص ترانسها :

https://t.me/Iraniantransgender