• Home-Slider1
  • Home-Slider2
Home-Slider11 Home-Slider22

  کاربر گرامی

لطفا از این قسمت از سایت جهت طرح سئوال استفاده نفرمائید چهت طرح سئوال اینجا را کلیک کنید.
جزئیات مقاله
پشت پرده تبلیغات لیپوساکشن
لیپوساکشن پدیده ای است که در یک دهه گذشته در کشورهای مختلف از جمله کشور ما رواج پیدا کرده است. لیپوساکشن را اکثرا برای لاغری انجام میدهند و اکثرا هم در ناحیه شکم صورت می گیرد. در روش فعلی که روش تهاجمی محسوب می شود، ابتدا یک محلول که حاوی ترکیبات مختلف است به زیر پوست و داخل چربی تزریق می شود و حدود 20 دقیقه بعد توسط لوله های مخصوص چربیهای ناحیه مورد نظر ساکشن (کشیده) می شوند.

لیپوساکشن پدیده ای است که در یک دهه گذشته در کشورهای مختلف از جمله کشور ما رواج پیدا کرده است. لیپوساکشن را اکثرا برای لاغری انجام میدهند و اکثرا هم در ناحیه شکم صورت می گیرد. در روش فعلی که روش تهاجمی محسوب می شود، ابتدا یک محلول که حاوی ترکیبات مختلف است به زیر پوست و داخل چربی تزریق می شود و حدود 20 دقیقه بعد توسط لوله های مخصوص چربیهای ناحیه مورد نظر ساکشن (کشیده) می شوند. در این عمل شاید صدها بار این میله مخصوص در نواحی مختلف چربی شکم جلو و عقب می شود تا چربیها کشیده شوند. بیش از 90 درصد جراحان خودشان اینکار را انجام نمی دهند، چون سبب آسیب به آرنج می شود. اینکار معمولا توسط یک تکنسین اطاق عمل یا یک پزشک عمومی صورت می گیرد و معمولا یک تکنسین 200 هزار تومان برای هر نفر می گیرد. این عمل چندین عیب بزرگ دارد و در مراکز زیبائی مهم دنیا منسوخ شده است.

مهمترین عیبهای آن عبارتند از:

1. یک عمل تهاجمی است و خطر خونریزی وجود دارد.

2. حداکثر در یک جلسه 5-4 لیتر چربی می توان کشید و گاها بعضی افراد نیاز به جلسات مکرر دارند.

3. خطر آمبولی چربی وجود دارد.

4. ناحیه ساکشن شده دچار ناهمواری شده و پستی و بلندی پیدا می کند و پوست چروکیده می شود.

5. پوست چروکیده شده فرد را مسن تر بنظر می رساند.

6. مهمتر از همه پوست اضافی است که باید بریده شده و دو لبه پوست بهم دوخته شوند، که یک خط بخیه بسیار بزرگ بجای می گذارد.

در دهه گذشته برای غلبه به این عیوب روشهای دیگری نیز ابداع شدند که گاها غیر تهاجمی هم هستند مثل فریز یا منجمد کردن چربی. در مطالعات دراز مدت مشخص شد که این روشها، روشهای موثری نیستند. الان روزانه شاید دهها پیام کوتاه پیکر تراشی برای افراد ارسال می شوند و هموطنان عزیز نباید در دام این افراد بیفتند. اصولا ما دستگاه پیکرتراش نداریم.

نتیجه نهائی عمل بستگی به موارد زیاد از جمله موارد زیر دارد:

1. روش جراحی

2. مهارت جراح

3. آناتومی بدن

4. میزان چربی اضافی

5. عوامل جانبی

مثلا افرادیکه دارای قد کوتاه بوده و BMI آنها بیش از 35 است نتیجه خوب از لیپوساکشن نمی گیرند. اینگونه افراد باید  از جراحی دستگاه گوارش استفاده کنند.

معمولا افرادیکه دارای BMI بالای 30 هستند چاقی از صورت و گردن شروع شده تا ساق پاها ادامه پیدا می کند. در این افراد باید با برنامه ریزی نقاط مختلف بدن به روش علمی و آناتومیک لیپوساکشن شوند.

خانمهائی که هنوز زایمان نکرده اند نباید به هیچ وجه اقدام به لیپوساکشن ناحیه شکم بکنند. بلافاصله پس از لیپوساکسن چربیهای زیر پوست نرم و توسط صدها سوراخ به نواحی مختلف راه پیدا می کنند. استفاده ازشکم بند طبی اگر بصورت صحیح نباشد سبب می شود چربیها به طرفی که مایل دارند رانده شوند و سبب ایجاد برجستگی در همان ناحیه شوند. معمولا چربیها بطرف پهلوها، قسمت زیر شکم و ناحیه زیر قفسه سینه رانده شده و سبب برآمدگی گاها بسیار بد می شوند. بنابراین در بسیاری از موارد چند هفته پس از عمل نیاز به یک روتوش در ناحیه شکم است.

همانطور گه ذکر شد امروزه صدها پیامک تبلیغاتی در مورد پیکرتراشی ارسال می شوند. خوانندگان محترم باید توجه داشته باشند که این تبلیغات دروغ محض هستند و هیچکس با هیچ دستگاهی نمی تواند یک خانم را بصورت باربی درآورد. یک از این پیامکها که تقریبا هر روز ارسال می شوند نوعی از لیپوساکسن را توصیه می کند که منسوخ شده و دیگر استفاده نمی شود. من در تعجب هستم که چگونه هر فردی دلش خواست می تواند هر نوع تبلیغی را انجام دهد. همانطور که در ابتدای مقاله عرض کردم، بیش از 90 درصد لیوساکشنهای شکم توسط کاردانها و حداکثر توسط کارشناسها صورت می گیرند. بعضی از نقاط بدن وجود دارند که لیپوساکسن این نواحی نیاز به فوق تخصص و دستگاههای مخصوص همراه با دوره های آموزشی اختصاصی دارد و در ایجاد اندام زیبا خیلی مهمتر از لیپوساکشن شکم می باشند.

در مقالات بعدی در مورد بهترین نوع لیپوساکشن، افراد واجد شرایط و نواحی از بدن که می توان لیپوساکشن کرد همچنین لیپو ساکشنهای غیر تهاجمی صحبت خواهد شد.


printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر کد امنیتی :
وارد نمودن کد
دسترسی سریعبا ما در شبکه های اجتماعی

FacebookSocial-Network-Twitter-iconInstagram-Icongoogle_plus2icon-youtubelinkedin

سئوالات خود را اینجا مطرح نمائید

کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:
https://telegram.me/drsafarinejad
کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:
https://telegram.me/zegiltanasolidrsafarinejad
کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:
https://telegram.me/nabarvaridrsafarinejad
کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:
https://telegram.me/salamatjensidrsafarineja
  کانال تلگرام مخصوص ترانسها :

https://t.me/Iraniantransgender