• Home-Slider1
  • Home-Slider2
Home-Slider11 Home-Slider22

  کاربر گرامی

لطفا از این قسمت از سایت جهت طرح سئوال استفاده نفرمائید چهت طرح سئوال اینجا را کلیک کنید.
جزئیات مقاله
کاربردهای اربیوم یاگ لیزر – جوانسازی صورت (1)
یکی از کاربردهای مهم لیزر اربیوم یاگ لایه برداری از صورت است که به آن Peeling یا Resurfacing می گویند. این کار در کشور ما معمولا با لیزر Co2 صورت می گیرد. این لیزر سبب ایجاد گرمای شدید بر روی پوست شده و سپس این گرما سبب قرمزی صورت می شود و این قرمزی و التهاب چند ماه طول می کشد تا از بین برود و در ضمن این لایه برداری توسط لیزر Co2 بصورت کامل نیست بلکه بصورت ناقص است. علاوه از آن لیزر Co2 یک عیب بزرگ دارد و آن این است که در 20 درصد بیماران سبب کاهش رنگدانه های پوست شده و پوست حالت کاملا سفید مثل بیماری برص بخود می گیرد.

یکی از کاربردهای مهم لیزر اربیوم یاگ لایه برداری از صورت است که به آن Peeling یا Resurfacing می گویند. این کار در کشور ما معمولا با لیزر Co2 صورت می گیرد. این لیزر سبب ایجاد گرمای شدید بر روی پوست شده و سپس این گرما سبب قرمزی صورت می شود و این قرمزی و التهاب چند ماه طول می کشد تا از بین برود و در ضمن این لایه برداری توسط لیزر Co2 بصورت کامل نیست بلکه بصورت ناقص است. علاوه از آن لیزر Co2 یک عیب بزرگ دارد و آن این است که در 20 درصد بیماران سبب کاهش رنگدانه های پوست شده و پوست حالت کاملا سفید مثل بیماری برص بخود می گیرد. مزایای لیزر اربیوم یاگ در لایه برداری پوست عبارتند از:

1. حداکثر نیم ساعت طول می کشد.

2. تقریبا بصورت کامل بی درد است و فقط یک سوزش مختصر کاملا قابل تحمل ایجاد می کند.

3. سطحی ترین لایه پوست را بصورت کامل بر می دارد.

4. تولید گرما بسیار اندک است.

5. قرمزی پوست اندک و حداکثر ظرف 4-3 روز بعد برطرف میشود.

6. هر آنچه در سطحی ترین لایه پوست وجود دارد بصورت کامل برداشته می شوند.

7. لیزر Co2 نوری با طول موج 10600 نانومتر ایجاد می کند، لیزر اربیوم یاگ نوری با طول موج 2940 نانومتر ایجاد می کند که 18-12 برابر لیزر Co2 توسط بافت پوست جذب می شود.

باید توجه داشت که در 80-70 درصد بیماران فقط یک جلسه درمانی با لیزر لازم است. در افرادیکه سطحی ترین لایه پوست خیلی ضخیم است نباید سعی کرد که تمام پوست سطحی را در یک جلسه برداشت چون سبب قرمزی و التهاب شدید می شود، در این موارد باید در چند جلسه پوست سطحی برداشته شود. وقتی پوست سطحی را بر می داریم باید توجه داشت که هر آنچه بر روی پوست است برداشته می شوند و لایه زیر روشنتر، صاف و نرم خواهد بود، کاری که خانمها برای بدست آوردن آن سالها از کرمهای مختلف و داروهای مختلف استفاده کرده ولی هرگز به آن نمی رسند. چون این نوع لیزر فقط بافتهای دارای آب را مورد هدف قرار می دهد، بنابراین بر خلاف سایر انواع لیزر، قابل کنترل بوده و نواحی دلخواه به میزان دلخواه لیزر می شوند. لایه سطحی پوست را در علم پزشکی اپیدرم و لایه زیرین را درم (Dermis) می گویند. درم حاوی کلاژن است. از خصوصیات لیزر اربیوم یاگ تحریک کلاژن و ایجاد بافت جدید است، بدین ترتیب در طول ماههای آتی بافت جدید ایجاد شده و کلا چهره جوانسازی می شود. لایه برداری حتما لازم نیست کلا صورت را شامل شود، مثلا در عده ای لب فوقانی و تحتانی لایه برداری می شوند. در ضمن هر قسمت از پوست بدن که بنا به دلایلی نازیبا و دارای موارد غیر طبیعی است می توان با لایه برداری آن قسمت را تبدیل به پوست طبیعی کرد. در لایه برداری پوست ما از مدت زمان بسیار کوتاه استفاده می کنیم. منظور مدت زمانی است که لیزر به پوست تابانده می شود. یک مدت زمان 250 میکروثانیه (میلیونیوم ثانیه) میزان 20-5 میکرومتر از پوست را لایه برداری می کند و سبب ایجاد حرارت 5 ژول در سانتی متر مربع می گردد که این میزان حرارت بسیار اندک و سبب قرمزی و التهاب مختصر پوست می شود که ظرف 4-3 روز از بین می رود.

 

 

 

 

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر کد امنیتی :
وارد نمودن کد
دسترسی سریعبا ما در شبکه های اجتماعی

FacebookSocial-Network-Twitter-iconInstagram-Icongoogle_plus2icon-youtubelinkedin

سئوالات خود را اینجا مطرح نمائید

کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:
https://telegram.me/drsafarinejad
کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:
https://telegram.me/zegiltanasolidrsafarinejad
کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:
https://telegram.me/nabarvaridrsafarinejad
کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:
https://telegram.me/salamatjensidrsafarineja
  کانال تلگرام مخصوص ترانسها :

https://t.me/Iraniantransgender