• Home-Slider1
  • Home-Slider2
Home-Slider11 Home-Slider22
درمان بي اختياري ادراري در خانمها، لیزر یا جراحی

شاید تعدادی از خوانندگان و مراجعه کنندگان به وبسایتهای بنده از وجود پاره ای از مطالب تعجب کنند، چون اکثر بیماران بنده بیش از دو دهه است که به بنده افتخار میدهند و اطمینان می کنند و خودشان، افراد فامیل و دوستان جهت درمان نزد بنده می آیند و حالا از وجود مطالب مربوط به لیزر و زیباسازی در سایت ممکن است تعجب کنند چون با رشته تخصصی بنده همخوانی ندارد. اولاً این را متذکر شوم که هر پزشکی می تواند از لیزر جهت اقدامات درمانی مختلف استفاده کند، ولی بنده اصلاً از ابتدا قصدم استفاده از لیزر در زیباسازی نبود و بیماران بنده من را خوب می شناسند که بنده همیشه در چهارچوب اصلی خودم هستم.

از چند سال قبل بنده به این فکر افتادم که وجود شیوع بسیار زیاد بی اختیاری ادراری در خانمها و اینکه این خانمها اکثراً در دهه 60 و 70 زندگی هستند و اکثراً دارای مشکلات دیگر مثل مشکلات قلبی، فشارخون، دیابت و غیره می باشند را بتوان با روشهای غیرتهاجمی درمان کرد، و تا کنون در موارد بی اختیاری ادراری شدید که به درمان داروئی پاسخ نمیداد، تنها روش درمان باقیمانده جراحی بود. ولی در بسیاری از موارد، بعلت کهولت سن، وجود بیماریهای قلبی، فشارخون و یا سایر موارد، بیهوش کردن این خانمها و انجام جراحی غیر ممکن بود. از طرف دیگر بی اختیاری ادراری با توجه به اعتقادات ما، سبب آزار و اذیت شدید خانواده­ها و خود بیمار می شود، طوریکه حتی امکان رفتن به مهمانی و حتی به منزل نزدیک ترین­فرد برای بیمار مثل فرزند یا غیر ممکن شده و یا اینکه مشکل می شود. چون احتمال نجس شدن وسایل منزل توسط ادرار وجود دارد. از طرف دیگر در بسیاری از موارد، خانواده­ها مجبور می شوند در موارد بی اختیاری شدید یک پیرزن را پوشک کنند که بار روانی بسیار سنگین دارد. بنده تعدادی بیمار داشتم که اصرار داشتند یا عمل شوند و یا اگر امکان ندارد، بهتر است به زندگی آنها خاتمه داده شود. این نهایت استیصال یک بیمار است که آرزو دارد یا خوب شود و یا اینکه بمیرد. از طرف دیگر جراحی حتی در دست بهترین جراحان حدود 80-70 درصد موارد مشکل بیمار را حل می کند، ضمن اینکه عوارض و خطرات آن در این خانمها همچنان باقی است. روش جراحی بی اختیاری ادراری در خانمها بستگی به نوع بی اختیاری ادراری دارد. در مقالات جداگانه توضیح داده شده است که بی اختیاری ادراری در خانمها دارای چه انواعی هستند. شایعترین نوع آن بی اختیاری ادراری استرسی است که در آن با وارد شدن هر گونه فشار به مثانه و یا افزایش فشار داخل شکمی مثل سرفه، عطسه، زور زدن، نشستن، بلند شدن، چیز سنگین برداشتن و غیره، فرد دچار بی اختیاری ادراری می شود که ممکن است از چند قطره تا خالی شدن کامل مثانه فرق کند.

با توجه به بار روانی شدید بی اختیاری ادراری در خانمها و اینکه بسیاری از این خانمها را یا نمی توان جراحی کرد و یا اینکه هزینۀ سنگین جراحی را ندارند، بنده از سالها قبل در این فکر بودم که یک روش غیر تهاجمی بر ای درمان بی اختیاری ادراری در این خانمها ابداع شود تا بتوانیم از آن استفاده کنیم. خوشبختانه در سه سال گذشته لیزری به اسم لیزر اربیوم اختراع شد که انقلابی بزرگ در درمان بسیاری از بیماریها از جمله بی اختیاری ادراری ایجاد کرد. بنده با زحمات زیاد توانستم، جهت درمان بی اختیاری ادراری به روش غیر جراحی در خانمها و نیز درمان غیر جراحی مشکلات زنان، دستگاه لیزر مربوطه را که نگهداری آن بسیار سخت می باشد تهیه کنم و از نظر روانی خوشحال هستم که اکنون می توانم مشکل خانمهائیکه مبتلا به بی اختیاری ادراری هستند را بدون جراحی و با هزینۀ خیلی کمتر حل کنم. از طرف دیگر مشکلات بی احتیاری زنان نیز که تا کنون فقط می بایست جراحی شوند را با این نوع لیزر می توان درمان کرد. هیچ یادم نمی رود یک خانم 92 ساله مبتلا به بی اختیاری ادراری بود که دارای نوه و نتیجه نیز بود، بعلت شدت بی اختیاری ادراری افراد فامیل مجبور بودند که این خانم را پوشک کنند و این هم برای افراد فامیل و هم برای خود بیمار بسیار ناراحت کننده بود. دختر بیمار می گفت که موقع پوشک کردن بچه خودش مجبور است مادرش را نیز پوشک کند. بعد از تهیۀ لیزر اربیوم یاگ یکی از اولین بیمارانیکه که برای بی اختیاری ادراری لیزر کردم همین خانم بود که پس از سه جلسه لیزر، کاملاً خشک شد و زندگی دوباره پیدا کرد. این خانم با این دیگر هیچگونه مشکلی ندارد هر چند وقت یکبار مطب می آید و مدتی در مطب نشسته و با منشی صحبت کرده و می رود، و بدین ترتیب رضایتمندی و تشکر خود را بیان می کند.

این دستگاه لیزر بیش از جراحی در درمان بی اختیاری ادراری مؤثر است، و به هیچ وجه عوارض ناشی از جراحی را هم ندارد و در ضمن بیمارانی هم که قابل جراحی نیستند را تا کنون با موفقیت حدود 90 درصد توانسته­ایم با این نوع لیزر درمان کنیم. لیزرهای قدیمی و همچنین دستگاههای لیزر قدیمی، بیش از یک یا دو نوع اقدام درمانی را نمی توانند انجام دهند. ولی لیزر اربیوم یاگ علاوه از درمان غیر جراحی بی اختیاری ادراری و مشکلات واژینال در خانمها، بیش از 40 کاربرد دیگر دارد که کاملاً موثر بوده و پاسخهای درمانی باور نکردنی دارد. بنده نیز حیفم آمد که از توانائی های دیگر این دستگاه استفاده ننمود و بیماران از آن سود نبرند. یکی از موارد استفاده از این نوع لیزر توانائی کشیدن پوست توسط این دستگاه است. در بیمارانیکه بعلت چاقی تحت عمل جراحی قرار می گیرند و یا اینکه لیزر لیپوساکشن می شوند (هر چند که هیچ نوع لیزری به اندازۀ لیزر اربیوم یاگ در درمان لیزر لیپوساکشن مؤثر نیست و تعدادی از لیزرها نیز علی رغم تبلیغات وسیع، فقط بصورت خیلی کم و سطحی مؤثر هستند) پس از هر نوع لیپوساکشن چه جراحی چه لیزر و چه روشهای دیگر (تعدادی از این روشها که بسیار تبلیغ می شوند و روزانه دهها هزار پیامک کوتاه نیز به مردم ارسال می شود در حقیقت برای درمان چاقی و انجام لیزر لیپوساکشن منسوخ شده اند و در سایر کشورها استفاده از آنها ممنوع است) وقتی به هر روشی چربی شکم خالی شد، در انتهای عمل حتی تا یک وجب پوست اضافی باقی می ماند که باید بریده شده و به اندازۀ نصف دور شکم در جلو بخیه زده شود. انقلاب لیزر اربیوم یاگ در این است که با ساکشن چربی کم­کم پوست را نیز می کشد و جمع می کند و در پایان لیزر لیپوساکشن، نه تنها هیچگونه پوست اضافی و بخیۀ ناشی از آن وجود ندارد، بلکه پوست شکم کاملاً صاف و چروکیدگی های قبل از لیزر لیپوساکشن نیز کاملاً از بین رفته و به اصطلاح شکم کتابی شده و پوست آن کاملاً صاف، کشیده و بسیار زیبا بنظر می رسد. این یکی از اتقلابهای بود که لیزر اربیوم یاگ ایجاد کرد. علاوه از آن با این نوع لیزر، جوانسازی و لیفتینگ چهار بُعدی صورت انجام می گیرد که تا قبل از این غیر ممکن بود. این لیزر مؤثرترین نوع لیزر در برطرف کردن موهای بدن است و میزان عود تقریباً صفر است. بنابراین بنده سعی خواهم کرد که آموزشهائی را که در خارج از کشور هنگام خرید دستگاه از طرف شرکت سازنده برای من داده شده­اند را کم­کم مکتوب کنم تا هموطنان عزیز نیز بتوانند از مزایای این دستگاه و این نوع لیزر استفاده نمایند. یک نفر خانم کارشناس که دوره های پیشرفتۀ لیزر را گذرانده و بنده نیز آموزشهای لازم را بصورت کامل به وی داده ام، مسئول دستگاه لیزر می باشد، و هموطنان عزیز در هر موردی که بخواهند لیزر کنند و یا حتی در موارد مورد نظر مشورت نمایند، می توانند با شماره تلفن 88539320 تماس گرفته و نسبت به اخذ نوبت ویزیت و لیزر و یا مشاوره اقدام نمایند.

کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:

https://telegram.me/urologicaldiseasedrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

https://t.me/Iraniantransgender

کانال کاربرد لیزر اربیوم یاگ

https://t.me/erbyaglaserdrsafarinejad

کانال بیماریهای آمیزشی

https://t.me/stddrsafarinejad

دسترسی سریع

با ما در شبکه های اجتماعی

FacebookSocial-Network-Twitter-iconInstagram-Icongoogle_plus2icon-youtubelinkedin

سئوالات خود را اینجا مطرح نمائید

کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:

https://telegram.me/urologicaldiseasedrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

https://t.me/Iraniantransgender

کانال کاربرد لیزر اربیوم یاگ

https://t.me/erbyaglaserdrsafarinejad

کانال بیماریهای آمیزشی

https://t.me/stddrsafarinejadساعات کار کلینیک

ایام هفته: 22-13 بعد از ظهر

لطفا قبل از مراجعه نسبت به اخذ نوبت ویزیت اقدام نمایید. لطفا بعلت تراکم بیماران مراجعه کننده فقط بیمارانیکه نیاز به عمل جراحی دارند اقدام به اخذ نوبت ویزیت بفرمایند.

آدرس مطب

تهران میدان اقدسیه اراج کلینیک نیکان طبقۀ 5

تلفن جهت اخذ نوبت ویزیت: 71062500